pradzia

apie Kristi
knygos
apie mus

Biografija

Kristi Londone

Kristi kelionės

Grynvėjus

Gyvenimas Devone
Torkvejus

Torkvėjus
Devonas, nuostabusis Devonas - idiliška Agatos Kristi vaikystės, jaunystės ir tolesnio gyvenimo praleidimo vieta, kur ji parašė ne mažiau kaip penkiolika savo romanų.

Gimusi 1890 metais Torkvėjuje, jaunoji Agata Merė Klarisa Miler gyveno Ašfilde, dideliuose Viktorijos laikų rūmuose Tore apskrityje, kur mėgavosi elegantišku anglų Rivjeros gyvenimo būdu - aukštuomenės vakarėliai, pietūs, koncertai bei išvykos. Ji važinėjosi riedučiais po Princess Pier prieplauką, ir maudėsi Meadfoot paplūdimyje bei Beacon įlankoje - buvusiame moterų paplūdimy, bet kur maudyvės buvo slapta stebimos iš viršuje esančio Karališkojo Torbay jachtų klubo. Jos tėvas buvo dažnas lankytojas jachtų klube, kur jis popietėmis žaidė vistą.

Agata lankėsi įžymių apylinkės žmonių namuose, dalyvaudama teatro vaidinimuose (nepaisant savo drovumo) Cockington Court kartu su Mallocks šeima ir, be abejo, sukosi tuose pačiuose aukštuomenės sluoksniuose, kaip ir garsi Tore Abbey Kerių šeima.
Ji dalyvavo gausiuose pokyliuose Oldway rūmuose Paigntone, ir Torkvėjaus Imperial viešbutyje, kuris atvaizduotas trijuose jos romanuose - "Pavojus Endhause", "Lavonas bibliotekoje" ir "Mieganti žmogžudystė" - ir mėgavosi daugybe koncertų Torkvėjaus paviljone. Po vieno tokio koncerto Agata išgirdo antrą pasiūlymą tekėti (pirmasis buvo iš Regio Lusi vaikščiojant Torkvėjaus golfo laukais) iš jauno karininko Arčibaldžio Kristi, su kuriuo ji susipažino prieš tris mėnesius šokiuose Ugbrooke House netoli Ekseterio. Pradžioji ji atsisakė, turint galvoje "padėtį" su Lusi - bet po dviejų metų ji ištekėjo už Kristi 1914 metų Kalėdų išvakarėse. Grand Hotel viešbutyje Torkvėjaus pakrantėje jie praleido medaus mėnesį, ir šiandien nuo čia prasideda Agatos Kristi Mile maršrutas, vedantis per daugelį su autorės praeitimi susijusių vietų, kurias galima apkeliauti vadovaujantis turistų informacijos centre gautu lankstuku.

Pirmojo pasaulinio karo metu Agata dirbo slauge Torkvėjaus rūmuose, kurie buvo paversti Raudonojo Kryžiaus ligonine ir kur ji įgijo žinių apie nuodus - turėjusių lemtingą reikšmę daugeliui jos romanų.

1938 metais su savo antruoju vyru Maksu Melovanu Agata nupirko Grynvėjaus rūmus šalia Brikshemo. Ji aktyviai dalyvavo vietinės bendruomenės gyvenime, tapdama Galmptono kaimo mokyklos direktore, ir dažnai pietaudavo su lordu ir ledi Čarstonais jų dvare Čerstonų miestelyje. Gavusi pajamų už vieną iš savo knygų, ji Čerstono bažnyčiai padovanojo vitražinį langą.

Jos kūrinius dažnai įkvėpdavo Devono kaimai ir jos namų apylinkės, kartu su anglų Rivjeros Dartmouth ir Salcombe, nuostabūs Bergh salos vaizdai, kurie atsispindėjo romanuose "Ir tuomet nebeliko nė vieno" bei "Blogis po saule", bei Moorland viešbutis Heitore prie Dartmuro, davęs galutinį postūmį knygos "Mįslingas nutikimas Stailze" užbaigimui.

Agatos Kristi gerbėjams apsilankymas Devone suteikia daug malonių akimirkų. Jos buvimas stipriai juntamas šiame nuostabiame Anglijos kampelyje - tai ne tik vietovės, pažįstamos mums iš aprašymų jos knygose, bet taipogi vietos, kurios pačios ledi gyvenimui turėjo didžiulę reikšmę.
© FNS Group leidykla SIROKAS
agathachristie.com Pradžia | Apie Kristi | Knygos | Apie mus