pradzia
apie Kristi

Leidyklos SIROKAS išleistos knygos

Puaro

Mis Marpl

Tomis ir Tapensė

Ariadnė Oliver

Harlis Kvinas

Parkeris Painas

Hastingsas

Inspektorius Džepas
knygos
apie mus
Hastingsasaktorius Hugh Fraser

"Tai iš tiesų mon ami Hastingsas!" (Erkiulis Puaro - "Mįslingas nutikimas Stailze").

Kapitonas Hastingsas pirmą kartą pasirodo su Puaro romane "Mįslingas nutikimas Stailze". Kristi Hastingsą apibūdina kaip Puaro "Vatsoną" - ir jis iš tiesų rašo Puaro garsiausių bylų dienoraštį. Šis aukščiausios klasės britų karininkas, linkstantis prie moterų su kaštoniniais plaukais, nė iš tolo protu neprilygsta savo "Šerlokui Holmsui". Vis dėlto jo dalyvavimas kartais turi lemiamą reikšmę, kaip "ABC žudikai" istorijoje, kai jo ekspromtu išreikšta pastaba
padeda Puaro nustatyti žudiką. Kristi savo karjeros pradžioje jaučia, jog jos "ekscentriškam sekliui" reikia solidaus britų draugužio, kad jos kūryba būtų labiau suprantama. Nors Kristi patiko rašyti apie Hastingsą, ji pripažįsta, kad tai nebuvo "originalus personažas".

Nors Hastingsas dažnai pasirodo su Puaro trumpuose apsakymuose, tačiau jis figūruoja tik aštuoniuose romanuose. Didėjant Kristi pasitikėjimu savo kūryba, jai pradėjo atrodyti, kad jis jau nebebuvo būtinas. Knygoje "Žmogžudystė golfo lauke" ji nusprendžia Hastingsą apvesdinti: "Aš manau, kad jau šiek tiek pavargau nuo jo. Aš ir toliau galiu laikytis Puaro, bet nematau būtinybės laikytis Hastingso".

Jis pasirodo paskesniuose šešiuose romanuose, aplankydamas Puaro iš savo namų Argentinoje. Jis vienintelis taipogi tiko romane "Uždanga: paskutinė Puaro byla", kur du draugai vėl susitinka Stailze, toje pačioje vietoje, kur jie pirmą kartą buvo pristatyti.

Nežiūrint į savo negausius pasirodymus romanuose, Hastingsas yra labai mėgiamas personažas. Nuopelnus dėl jo populiariarmo dalinai galima priskirti ir aktoriui Hugh Fraser, kuris puikiai vaidino Hastingsą romanų ekranizacijose.
Knygos su Hastingsu

Mįslingas nutikimas Stailze | The Mysterious Affair at Styles

Pavojus Endhauze | Peril at End House

Lordo Edžvero mirtis | Lord Edgware Dies

Žmogžudystė kotedže | Murder in the Mews

Uždanga: paskutinė Puaro byla | Curtain: Poirot’s Last Case

Didysis ketvertas | The Big Four
© FNS Group leidykla SIROKAS
agathachristie.com Pradžia | Apie Kristi | Knygos | Apie mus