pradzia
apie Kristi

Leidyklos SIROKAS išleistos knygos

Puaro

Mis Marpl

Tomis ir Tapensė

Ariadnė Oliver

Harlis Kvinas

Parkeris Painas

Hastingsas

Inspektorius Džepas
knygos
apie mus
Harlis Kvinasaktorius Stewart Rome

Harlis Kvinas yra paslaptis. Jis netikėtai pairodo ir pradingsta, kartais panaudodamas keistus triukus su šviesa ir atspindžiais; tuo pačiu jo drabužiai atrodo spalvingi ir ryškūs, kaip teatriško Harlekino.

Prieš tai pasirodę įvairiuose žurnaluose trečiajame dešimtmetyje, trumpieji apsakymai buvo surinkti ir pirmą kartą atspausdinti kartu 1930 metais knygoje "Paslaptingasis misteris Kvinas" ir kituose dvejuose apsakymuose: "Mieli sekliai" ir "Harlekino arbatos servizas".

Harlis Kvinas padeda savo senam draugui Saterveitui atskleisti nusikaltimus kruopščiai parinktų, bet iš pirmo žvilgsnio atsitiktinių žodžių bei klausimų, padedančių giliau pažvegti į įvykius, pagalba. Misteris Harlekinas čia veikia kaip katalizatorius, atskleisdamas misteriui Saterveitui tai, ką jis jau ir taip žino.

Savo autobiografijoje Agata Kristi apsakymus su Harliu Kvinu mini kaip savo mėgstamiausius ir misterį Kviną apibūdina kaip "įsimylėjėlių draugą ir esantį šalia mirties". Autorė istorijų rinkinį paskiria "nematomui Harlekinui", ir tokia unikali dedikacija personažui išskiria šiuos apsakymus iš kitų kūrinių tarpo.

Aktorius Steward Rome suvaidino Harlį Kviną 1928 metais begarsiame filme "Praėjo misteris Kvinas". Filmas buvo skurtas trumpojo apsakymo "Misterio Kvino atėjimas" pagrindu. Šią istoriją adaptavo filmo prodiuseris Leslis Hiskotas, kuris vėliau pastatė dar vieną filmą "Alibi", kuriame Puaro vaidmenį atliko Austinas Trevotas.
Knygos su Harliu Kvinu

Dilema Polensos kurorte | Problem at Pollensa Bay

Paslaptingasis misteris Kvinas | The Mysterious Mr Quin
© FNS Group leidykla SIROKAS
agathachristie.com Pradžia | Apie Kristi | Knygos | Apie mus