pradzia
apie Kristi

Leidyklos SIROKAS išleistos knygos

Puaro

Mis Marpl

Tomis ir Tapensė

Ariadnė Oliver

Harlis Kvinas

Parkeris Painas

Hastingsas

Inspektorius Džepas
knygos
apie mus
Parkeris Painasaktorius Maurice Denham

Parkeris Painas debiutavo 1934 metais trumpų apsakymų rinkinyje "Tiria Parkeris Painas".

Parkeris Painas aiškiai pareiškia, kad jis nėra seklys: "Aš esu, jei galima taip pasakyti, širdies specialistas". Išėjęs į pensiją tarnautojas nusprendžia pradėti naują karjerą, gydydamas nelaimingus; misteris Painas savo paslaugas pristato "Times" asmeninių skelbimų stulpelyje:

"Jūs laimingi? Jei ne, pasikonsultuokite su misteriu Parkeriu Painu, Richmond Street 17".

Pirmieji šeši šio rinkinio apsakymai yra Londono "bylos". Paskutiniai šeši apsakymai yra įdomesnės mįslės, su kuriomis Parkeris Painas susiduria atostogų metu, keliaudamas Rytų ekspresu į Viduriniuosius Rytus; jo veikla, kaip nenoringo patarėjo, tęsiasi nuo Bagdado iki Širazo, Petros bei Delfi, ir netgi Nilo kruizo metu.

Parkeris Painas vėliau vėl pasirodo apsakymų rinkinyje "Regatos paslaptis", į kurį taip pat įtraukti apsakymai su Puaro bei mis Marpl.

Misteris Painas apibūdinamas kaip pilnokas, nuplikęs, maždaug šešiasdešimties metų amžiaus vyras. Jis turi savo teoriją, kad yra penkios pagrindinės nelaimingos būsenos, ir ši problema yra logiškai išsprendžiama. Jo metodai yra originalūs ir jis dažnai pasitelkia apgaulę, kad apkvailinti įtariamuosius ir sėkmingai išgydyti nuo nelaimingos būsenos.

Istorijose su Parkeriu Painu pasirodo du personažai, kurie vėliau ilgam susiejami su Erkiuliu Puaro: mis Felicija Lemon, kuri dirba Parkerio Paino asmenine sekretore, ir misis Ariadnė Oliver, kuri padeda Parkeriui Painui "Nepatenkinto kareivio byloje".
Knygos su Parkeriu Painu

Mirtis ant Nilo | Death On The Nile

Dilema Polensos kurorte | Problem at Pollensa Bay

Tiria Parkeris Painas | Parker Pyne Investigates
© FNS Group leidykla SIROKAS
agathachristie.com Pradžia | Apie Kristi | Knygos | Apie mus