pradzia
apie Kristi

Leidyklos SIROKAS išleistos knygos

Puaro

Mis Marpl

Tomis ir Tapensė

Ariadnė Oliver

Harlis Kvinas

Parkeris Painas

Hastingsas

Inspektorius Džepas
knygos
apie mus








Tomis ir Tapensė



aktoriai James Warwick ir Francesca Annis

Jaunoji Tapensė Kouli atsimuša Dover Street metro į seną draugą Tomį Berisfedą. Tuo metu Pirmasis pasaulinis karas buvo ką tik pasibaigęs, ir susirasti darbą buvo labai sunku, taigi Tapensei gimė mintis įsteigti įmonę "Jaunieji nuotykių ieškotojai" - "Pasiruošusių viskam. Imtis bet kokių užduočių... Neatmetant neprotingų užsakymų."

Besitęsiantys nuotykiai aprašyti keturiuose romanuose ir viename trumpų apsakymų rinkinyje - nuo jų jaunystės iki garbaus amžiaus, tuo pačiu išsaugant meilę nuotykiams ir paslaptims: "Paslaptingas priešininkas", "N ar M?",
"Spragtelėjus pirštais", "Lemties vartai" ir "Nusikaltimo bendrininkai". Pastarasis apsakymų rinkinys pasižymi tuo, kad kiekvieną bylą Tomis su Tapense išnarplioja didžiajam detektyvui Puaro būdingu stiliumi!

Kristi Tomio veidą apibūdina kaip "maloniai atgrasų - sunkiai nusakomą, vis tik neabejotinai džentelmenišką". Jo lėtas būdas ir polinkis viską gerai apsvarstyti yra puiki atsvara nekantriai Tapensės prigimčiai. Jie susituokia pirmosios knygos "Paslaptingas priešininkas" pabaigoje, ir jų šeima padidėja trimis vaikais: dvynėmis Dereka ir Debora, bei įsivaikinta mergaite vardu Betė.

"Paslaptingas priešingas" yra pirmasis Kristi ekranizuotas romanas, kurį 1928 metais Vokietijai nufilmavo Fox Film Corporation, ir kuris vadinosi "Abenteuer GmbH" - "Nuotykių ieškotojų kompanija" (vok.).

1984 metais televizijoje pasirodė serialas "Nusikaltimo bendrininkai", kuriame Tomio ir Tapensės vaidmenis atliko James Warwick ir Francesca Annis. Buvo ekranizuota dešimt iš penkiolikos to paties pavadinimo knygos trumpųjų apsakymų. Puikus aktorių derinys, vaizdingi 1920-ųjų metų kostiumai bei dekoracijos pelnė šiam serialui populiarumą. Jie televizijoje vėl pasirodė 1985 metais, pilnametražiniame filme "Paslaptingas Priešininkas".
Knygos su Tomiu ir Tapense

Nusikaltimo bendrininkai | Partners in Crime

N ar M? | N or M?

Spragtelėjus pirštais | By the Pricking of My Thumbs

Lemties vartai | Postern of Fate




© FNS Group leidykla SIROKAS
agathachristie.com Pradžia | Apie Kristi | Knygos | Apie mus