pradzia

apie Kristi
knygos
apie mus

Biografija

Kristi Londone

Kristi kelionės

Grynvėjus

Gyvenimas Devone
paso atspaudai Nors pirmoji Kristi kelionė buvo į Prancūziją, tačiau socialinių vakarėlių sezoną ji pirmąkart praleido prašmatniame Kaire. Didžioji jos kelionės dalis buvo pašvęsta šokių, žirgų lenktynių bei polo varžybų sūkuriui, tačiau pati Egipto atmosfera paliko neišdildomą įspūdį. 1928 metais ji sugrįžta į Rytus, įgyvendindama ambicingą troškimą keliauti į Bagdadą "Orient" ekspresu. Kristi mėgo keliones traukiniais, kurios puikiai tiko jos įgimtų aplinkos stebėjimo gabumų realizavimui. Savo autobiografijoje ji rašo apie "atsiveriančio visiškai naujo pasaulį žavesį: važiavimą per kalnų tarpeklius, jaučių vežimų bei spalvingų furgonų stebėjimą, žmonių stočių paltformuose tyrinėjimą."

1931 metais, grįždama iš Ninevės, dėl gamtos išdaigų ji buvo įstrigusi Simplon-Orient eksprese. 1934 metais buvo išleista knyga "Žmogžudystė Orient ekprese"; grupė žmonių įstringa traukinyje dėl sniego pūgos. Kristi asmeninė patirtis aiškiai pasitarnavo jos romanų įkvėpimui.

Bagdade ji apsilankė Uro archeologiniuose kasinėjimuose. Ją ypatingai šiltai priėmė archeologas Leonard Wooley, nes jo žmona Katerina buvo ką tik perskaičiusi knygą "Rodžerio Ekroido nužudymas" ir buvo didelė Kristi gerbėja. 1930 metais kelionės metu ji buvo supažindinta su Leonard Wooley asistentu Maksu Melovanu (Max Mallovan) - jos būsimuoju vyru.

Po pažinties su Maksu Agatos gyvenimas pasikeitė. Kitus 30 metų ji lydėjo Maksą archeologinėse ekspedicijose, miegodama namelyje šalia archeologinių kasinėjimų vietos. Jai patiko gyvenimo dykvietėse paprastumas ir ji pasinėrė į antikinių civilizacijų tyrinėjimą. Pradžioje ji ryškindavo iškasenų nuotraukas, vėliau pati ėmėsi fotografavimo. Ji taipogi restauruodavo ir žymėdavo antikinius eksponatus, valydavo ir konservuodavo gaminius iš dramblio kaulo. Tuo metu ji buvo viena geriausiai archologijos sritį išmanančių moterų pasaulyje.

Agata Kristi ir toliau kūrė savo romanus būdama toli nuo namų, ir daugumą jos įžymių kūrinių tiesiogiai įkvėpė aplinkos stebėjimai jos kelionių metu. Tikrojo Nilo garlaivio SS Karnak konstrukcija atliko svarbų vaidmenį knygos "Mirtis ant Nilo" sąmoksle. Uro iškasenos įkvėpė romaną "Žmogžudystė Mesopotamijoje", kurį ji paskyrė "archeologų draugų būriui Irake bei Sirijoje". Atmosfera romane "Susitikimas su mirtimi" paremtas jos vizito į Petrą patirtimi. Knygos "Jie atvyko į Bagdadą" herojė pasakoja apie jos kasinėjimų Pietų Mesopotamijoje patirtį.

Apžvelgdama savo, kaip autorės, gyvenimą, ji sakė, jog nors jos kūrinių personažai ir buvo išgalvoti, bet aplinka visuomet būdavo paimta iš realaus gyvenimo.© FNS Group leidykla SIROKAS
agathachristie.com Pradžia | Apie Kristi | Knygos | Apie mus